Obszar działania

Kontrola stanu technicznego obiektu nie jest tylko kwestią, którą nakazuje zdrowy rozsądek i przezorność, ale też obowiązek, do którego inwestorzy i właściciele obiektów są zobligowani prawnie. Za nieprzestrzeganie grożą konsekwencje. Nasza firma specjalizuje się w przeprowadzaniu przeglądów budowlanych w gminach, takich jak Grodzisk Mazowiecki, Brwinów, Milanówek, Błonie, Podkowa Leśna, Janki, Pruszków, Piastów, Ożarów Mazowiecki czy Nadarzyn. Na czym polega cały ten proces i komu go zlecić?

Prawo budowlane nakazuje

Szósty rozdział Prawa Budowlanego głosi o utrzymaniu obiektów budowlanych. Przeglądy powinny być przeprowadzane zgodnie z zasadami, podczas których powinna być zachowana należyta staranność i nie tylko. Występowanie czynników zewnętrznych, między innymi wyładowań atmosferycznych, wstrząsów, silnych wiatrów czy intensywnych opadów sprawia, że obiekty usługowe i mieszkalne mogą zostać uszkodzone. Należy zatem przeprowadzać okresowe przeglądy budowlane, które potwierdzą, czy budynek nadaje się do użytku czy nie.

Rodzaje przeglądów budowlanych

Posiadanie własnego domu jednorodzinnego ma wiele zalet, ale też wiąże się z szeregiem obowiązków. Przede wszystkim warto pamiętać, by budynek użytkować zgodnie z określonymi zasadami, które znajdują się w przepisach prawnych. Nasza firma specjalizuje się w przeprowadzaniu wielu rodzajów przeglądów budowlanych. Działamy na terenie całego kraju, a w szczególności na terenie gmin takich jak Grodzisk Mazowiecki, Brwinów, Milanówek, Błonie, Podkowa Leśna, Janki, Pruszków, Piastów, Ożarów Mazowiecki czy Nadarzyn.

Raz w roku kontroli podlega stan techniczny elementów narażonych na wpływy atmosferyczne i działania czynników wstępujących w trakcie użytkowania budynku. Warto także sprawdzić urządzenia i instalacje służące ochronie środowiska oraz instalacje gazowe, przewody kominowe, dymowe, spalinowe czy wentylacyjne. Przegląd budowlany raz na pięć lat obejmuje między innymi sprawdzenie stanu technicznego elementów ścian zewnętrznych, balustrad i balkonów, zabezpieczeń przeciwpożarowych, a także pokryć dachowych i znajdujących się na nich instalacji czy urządzeń.